LPG

Oszczędności

Oszczędności na kosztach paliwa osiągają poziom nawet 40%. Wynikają one z różnicy ceny paliw (gaz - benzyna, gaz - ropa) i stałego podnoszenia wydajności elementów instalacji.

Zakup instalacji to wygórowany wydatek?

Nic bardziej mylnego! Przy założeniu, że:

  • cena benzyny jest mniej więcej dwukrotnie wyższa niż cena LPG,
  • samochód spala 10l benzyny lub 12l gazu na 100 przejechanych kilometrów,
  • miesięczny przebieg auta to 3 tys.
  • cena instalacji z montażem to wartość 2500 złotych 

Już po czterech miesiącach koszt instalacji zwraca się. Miesięczne oszczędności wynikające z jazdy na LPG wyniosą ponad 500 złotych. W skali roku to już kwota bliska 7000 złotych.


Dotrzeć dalej

Dwa zbiorniki paliwa dają możliwość pokonania większego dystansu bez konieczności tankowania. Zapewnia to większy komfort podróżowania.

Czy problemem jest zlokalizowanie stacji tankowania LPG?

Obecnie mapa stacji zarówno w Polsce jak i Europie nie rozczarowuje, a wręcz przeciwnie - liczba punktów tankowania cięgle jest większa. Pomocne w tym temacie są również mapy stacji paliw dostępne na stronach internetowych. Szczególnie polecam bezpłatną aplikację STAG, która bezpłatnie poprowadzi do celu.


Ekologiczne

Produkty spalania gazu są mniej obciążające dla środowiska naturalnego. Niektóre ze szkodliwych substancji, będących wynikiem spalania benzyny w ogóle nie występują w procesie spalania gazu (benzen, związki ołowiu i siarczanów).

Czy wiesz, że ...

Jedno auto zasilane olejem napędowym wytwarza tyle samo NOx co ponad 20 samochodów tankujących paliwo LPG. Również emisje cząstek stałych (PM) z pojazdów napędzanych LPG w cyklu miejskim plasują się poniżej minimalnego mierzalnego poziomu.


Innowacyjne rozwiązania

Proces projektowania i produkcji przebiega w warunkach spełniających najwyższe standardy. Nad jakością produktów czuwa laboratorium i warsztat firmowego Centrum Badawczo - Rozwojowego.

Skąd pewność, że instalacja będzie działała poprawnie?

Jesteśmy pewni, że instalacja będzie działała poprawnie ponieważ każdy element instalacji jest drobiazgowo sprawdzany i nadzorowany na każdym etapie produkcji. Ponadto zalecany montaż w Autoryzowanym Serwisie STAG gwarantuje fachowy montaż, który przełoży się na komfort użytkowania. Aby w pełni kontrolować zużycie elementów przeprowadzamy testy, w których badamy i monitorujemy działanie instalacji w trakcie użytkowania na dystansach nawet 100 tys. kilometrów.


Bezpieczeństwo

Bezpieczne użytkowanie instalacji gazowej gwarantuje kilka jej elementów ściśle ze sobą współpracujących, fachowy jej montaż i regulacja.

Czy instalacja LPG jest bezpieczna?

Instalacje LPG dostępne na polskim rynku zostały poddane szczegółowym testom komponentów wchodzących w ich skład. Badania z wynikiem pozytywnym zostały przeprowadzone na Politechnice Śląskiej. Systemy LPG uznane zostały za całkowicie bezpieczne w użytkowaniu dzięki czemu otrzymały wymagane homologacje.


Montaż instalacji w każdym samochodzie

Możliwość montażu instalacji praktycznie w każdym samochodzie oraz serwisowania na terenie całego kraju (AS STAG).

Z czego składa się instalacja LPG?

Instalacja LPG niezależnie od generacji to zestaw różnych elementów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania silnika:

zespół elementów montowanych w komorze silnika,

  • zespół elementów montowanych w komorze silnika,
  • urządzenia do magazynowania gazu - zbiornik wraz z armaturą.
  • gwarancją doskonałego działania instalacji LPG jest zakup kompletnej instalacji od jednego producenta oraz montaż w autoryzowanym serwisie co w pełni gwarantuje marka STAG.